Τρίτη 28 Αυγούστου 2018

Στα αστέρια η ΑΕΚ!..

Δώδεκα χρόνια μακριά από την ευρωπαϊκή ελίτ ήταν πολλά για την ΑΕΚ! Μπορεί στο τέλος να αγχώθηκε λίγο όμως τα κατάφερε. Η...
Ένωση επιστρέφει στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Το 1-1 με την Βίντι στο ΟΑΚΑ σε συνδυασμό με την νίκη της πριν από έξι βράδια στη Βουδαπέστη της δίνει το εισιτήριο για τις 32 καλύτερες ομάδες της Γηραιάς Ηπείρου.

Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς πολλές συγκινήσεις με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Στην επανάληψη, η ΑΕΚ ευτύχησε να σκοράρει νωρίς με τον Πέτρο Μάνταλο από το σημείο του πέναλτι όμως η Βίντι κατάφερε να αντιδράσει και να φέρει το ματς στα ίσια. Οι Ούγγροι πίεσαν στο τέλος όμως, παρά το γεγονός πως έπαιξε και με παίκτη λιγότερο για δέκα λεπτά λόγω αποβολής του Λόπες, η ΑΕΚ κατάφερε να κρατήσει το 1-1 και έτσι να σκέφτεται ήδη την κλήρωση των ομίλων το απόγευμα της Πέμπτης...nonews